Teatr Improwizacji IMPROKRACJA & Teatr Muzyczny Capitol

Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Utrzymuje się w ścisłej czołówce pierwszych grup w Polsce, które prezentują ten rodzaj teatru. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, które tworzone na żywo i bez scenariusza zaskakują publiczność jak i samych aktorów.

Tworzymy komedię, która zostaje w widzu na długo po spektaklu. Dlaczego? Improwizujemy ją do sugestii publiczności, która na żywo widzi jak z tematów im bliskich, codziennych tworzymy spektakl dedykowany specjalnie dla nich.

Improwizowany musical z udziałem aktorek i aktorów Capitolu oraz Improkracji.

Impro-Musical:” ……………………….”  to żywiołowa komedia, improwizowane piosenki, świetna zabawa z widzami. To szansa na zobaczenie na żywo całego procesu twórczego od samego początku, od pierwszej myśli, do ostatecznego efektu – dialogów i scen.

Puste miejsce w tytule jest zaproszeniem publiczności do współtworzenia spektaklu. Gramy według sugestii i życzeń widzów, i to także widzowie, po obejrzeniu przedstawienia, nadają mu tytuł.*

Bez scenariusza, bez wcześniejszych przygotowań postaci – powstaje dynamiczny, komediowy spektakl. Improwizowane są także piosenki: muzyka i tekst.

Wszystko, co zobaczą widzowie, każdego wieczoru będzie inne, zagrane jednocześnie pierwszy i ostatni raz. Improwizowanych scen nie da się bowiem powtórzyć.

https://www.teatr-capitol.pl/spektakle/impro-musical/

Skład, który będzie obecny na festiwalu ImproFest:

AKTORKI/AKTORZY

Helena Sujecka, Agnieszka Oryńska-Lesicka, Joanna Jóskowiak, Piotr Zdebski, Artur Jóskowiak, Katarzyna Pietruska, Anna Wojtkowiak-Williams, Natalia Cyran, Michał Gruz, Tomasz Marcinko

MUZYCY

Jakub Tarka – keyboard
Wojciech Kors – gitara basowa
Marcin Urszulak – perkusja