ImproFest – Piątek

KLUB STUDIO, ul. Budryka 4
GODZINA: 18.00

“Koncert otwarcia”

Koncert otwarcia: Grupa AD HOC (Kraków), Grupa Ludzi (Kraków), Impro Teatr Bezczelny (Lublin), Niplodram (Warszawa), IMPROKRACJA (Wrocław), Christian Capozzoli (USA), Vid Sodnik (Słowenia), Timothée Ansieau (Francja), Liz Peters (UK).

Tegoroczny ImproFest zacznie się od mocnego akcentu! Podczas jednego koncertu wszyscy artyści tegorocznej edycji wejdą na scenę, by zaprezentować się krakowskiej publiczności. Doskonała okazja, żeby zobaczyć wszystkie grupy w krótkich odsłonach!

/przerwa/

Impro Teatr Bezczelny  – „Sceny domowe”

Impro Teatr Bezczelny – bez reżysera, bez scenariusza, bez przygotowanych ról – bezczelnie! Teatr improwizowany w całej okazałości, oparty na interakcji z widzem i niepowtarzalności. Poważny zabawnie, zabawny na poważnie. Na improwizowanej scenie wiercą się od 2008 roku. Pierwotnie i legendarnie jako No Potatoes Improv Teatr, od 2015 w ramach kolektywu Bezczelni. Skład zmienny na przestrzeni lat, ale z niezmiennym 4-osobowym trzonem specjalizującym się w spektaklach krótkich i długich form – pełnych energii, wyraźnych historii i bohaterów, abstrakcji, puent lub ich braku. Uwielbiają bawić się treścią i formą, tworzyć autorskie formaty, seriale improwizowane, projekty, warsztaty i szkolenia. Ogranicza ich tylko ich bezczelna wyobraźnia. Dają się zobaczyć tu: FB / IG / YT, ale ładniejsi są na żywo.

“Sceny Domowe” – czyli spektakl o życiu, które tocząc się w zaciszu domu, w rękach improwizatorów  nabiera przeróżnych barw. Wynoszenie śmieci, niedzielny obiad, odrabianie lekcji stają się tłem improwizowanego ciągu nieprzewidywalnych scen, które nigdy więcej nie ujrzą światła dziennego. Komedia codzienności od potwornie nudnej rutyny po granice absurdu. Zwyczajna niezwyczajność. Kiedy dom jest teatrem, a zwyczajne życie spektaklem.

Grupa AD HOC – “AD HOC gości”

Grupa AD HOC powstała w październiku 2008 roku, jako jedna z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją komediową. Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jak i długie formy impro (pełnowymiarowe spektakle) – wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów. Członkowie grupy swoją wiedzę i doświadczenie zdobywali na warsztatach z instruktorami z m.in.: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Austrii, Czech, Szwajcarii i Hiszpanii. AD HOC to kilkaset godzin występów i przeprowadzonych w całej Polsce warsztatów improwizacji. Grupa często gości na festiwalach teatralnych, kabaretowych i improwizacyjnych.

“AD HOC gości…”

Z okazji 10-tej edycji festiwalu gospodarze postanowili zaprosić gości do wspólnego występu scenicznego! Goście nie przyjdą oczywiście z gołymi rękami – zadaniem każdego z nich będzie przygotować wyzwanie improwizacyjne, które potem wspólnie z AD HOKami będzie musiał wykonać na scenie. Będzie zaskakująco, będzie inspirująco, będzie śmiesznie!

Bilety:

Płyta:
45 zł (przedsprzedaż do 02.10),
55 zł sprzedaż normalna od 03.10)

Balkon:
75 zł (przedsprzedaż do 02.10),
85 zł (sprzedaż normalna od 03.10)