ImproFest – Niedziela

KLUB STUDIO, ul. Budryka 4
GODZINA: 17.00

Niplodram – “Niplodram POSTAPOKALIPSA”

NIPLODRAM

Stwierdziliśmy, że, co jak co, ale w komedii to się ograniczać nie będziemy. Dlatego właśnie kręcimy śmieszne filmy do internetów, piszemy i wystawiamy spektakle komediowe, zajmujemy się improwizacją i robimy komiksy. Kochamy różnorodność, więc w naszym składzie znajdziecie komików, aktorów, operatora, reżysera dźwięku, programistę, polonistkę, socjologa i kompozytorkę. Sztuki komediowej uczyliśmy się od trenerów z całego świata (m.in. z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Australii), a doświadczenie zbieraliśmy w telewizji, teatrze i na festiwalach komediowych w całej Polsce. Uwielbiamy opowiadać historie, więc impro zaczęliśmy od długich spektakli i dopiero od niedawna wprowadzamy też krótsze formy. 

“Niplodram POSTAPOKALIPSA”

W 2022 nikt nie spodziewał się tego, co nadejdzie. Katastrofa ekologiczna / obcy / substancje radioaktywne / meteoryty sprawiły, że z powierzchni Ziemi zniknęły wszystkie… no właśnie! Co? O tym zadecydujecie Wy!!

Bo brak sokowirówek, łyżek do butów lub trytytek spowoduje, że w rok stracimy 95% populacji. Nieliczni, którzy przetrwają, skryją się w schronach i będą próbowali dostosować się do nowej rzeczywistości. Gdzie nie spojrzeć, tam tylko piach / woda / mutanty. W świecie, w którym scavengersi chcą sprzedać cię na targu niewolników, a główny watażka planuje przejąć władzę w miasteczku, my nadal próbujemy robić impro.

Klancyk – 7 łatwych utworów

Klancyk:

Jesteśmy jednymi z pionierów improwizacji komediowej w Polsce i pierwszym warszawskim teatrem impro. Istniejemy z grubsza od 2006 roku. Nasze spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru. W każdy piątek występujemy na scenie Klubu Komediowego w Warszawie. W inne dni w innych miejscach. Jesteśmy współtwórcami nowej warszawskiej sceny komediowej, w tym Klubu Komediowego, Szkoły Impro i Resortu Komedii. Klancyk ma na koncie występy na festiwalach literackich, muzycznych i teatralnych w kraju i zagranicą m.in. Apostrof — Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa), Big Book Festival (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), Miedzianka Fest (Miedzianka), Malta Festival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon (Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema). Współpracowaliśmy m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza, Fundacją Instytut Reportażu oraz Radiem 357. Produkujemy komediowy podcast „Codzienne trudności”.

“7 łatwych utworów”

Ten spektakl wziął się ze zmęczenia. Graliśmy od dziesięciu lat i przestawaliśmy się zaskakiwać. Chcieliśmy grać inaczej, wolniej. Chcieliśmy grać w kontakcie i z każdym z nas z osobna. Tak powstało „7 łatwych utworów” – spektakl niezwiązanych z sobą scen dwuosobowych i nasz ulubiony format, który w repertuarze mamy od 2017 roku. Razem z publicznością stworzymy playlistę, której fragmenty zainspirują kilkuminutowe historie dwojga bohaterów w przełomowych i całkiem zwyczajnych momentach ich życiorysów. Poprowadzą nas nieodgadnione skojarzenia z piosenką – czasem tekst, czasem nastrój albo gatunek, a czasem coś, co siedzi tylko w naszych głowach.

/przerwa/

“Maestro show” (ENG)

“Maestro show” to wyjątkowy koncert w którym improwizatorzy walczyć będą o punkty i uznanie widowni. Reżyser występu
(Vid Sodnik) będzie dawał zadania improwizatorom na scenie, a publiczność będzie oceniała to co zobaczyła przyznając punkty od 1 do 5. Na końcu może zostać tylko jeden improwizator/tylko jedna improwizatorka i otrzyma tytuł “Maestro”. Niesamowity format, który cieszy się popularnością na całym świecie, najlepsi Polscy improwizatorzy, gwiazdy z zagranicy i najlepsza na świecie improfestowa publiczność… Tego nie można przegapić!

Bilety:

Płyta:
45 zł (przedsprzedaż do 02.10),
55 zł sprzedaż normalna od 03.10)

Balkon:
75 zł (przedsprzedaż do 02.10),
85 zł (sprzedaż normalna od 03.10)